Dyskusja kategorii:Systemy Wistowe

Z ForumBridge.pl Wiki
Wersja z dnia 21:51, 25 sty 2012 autorstwa MarcinW (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

IMHO wobec zrzutek i manewrów w obronie zawężenie tego wyłącznie do Wistu zostawia dużo rzeczy niekategoryzowanych w tych 3 głównych elementów. Podział taki jest niekompletny. Tak, wrzucę na forum i postaram się wywalczyć subforum dla Wiki.

MarcinW 02:45, 26 sty 2012 (CET)


3 elementy to Licytacja - Wist (nie obrona) - Rozgrywka  :( . Może wrzucisz zapytanie do pozostałych smysiaków/forumowiczów?

Longin 02:38, 26 sty 2012 (CET)


Wówczas jednak w Kategorii:Kategorie Uzyskamy Wist, Zrzutki i Manewry w obronie. Uważam, że są to Kategorie zbyt szczegółowe by nadawały się do Kategorii:Kategoria, gdzie dla wszystkiego co dotyczy licytacji mamy Licytacja. Podział brydża na licytację, rozgrywkę i obronę jest dosyć intuicyjny i bardzo dobrze kategoryzujący, stąd, jak mi się wydaje, całkiem naturalnym jest by hasła dotyczące brydża miały taki właśnie podział (do tego pewnie z czasem dorzuci się Ludzie, Oprogramowanie i Przepisy brydżowe).

MarcinW 02:31, 26 sty 2012 (CET)


Wist tak samo ważny jak Licytacja. W LicytacjiSystemy Licytacyjne (trochę pogrupowane) - to i w Wiście proponuję Systemy Wistowe. A ta Obronę (w niej był uprzednio wist...) (dałem tam uwagę w dyskusji) - ta ja jej nie czuję (i bym usunął).

Longin 01:59, 26 sty 2012 (CET)


IMHO jeśli zrobimy Systemy Wistowe oddzielnie od Wistów, to w Wistach zostanie nam Wstęp oraz Systemy wistowe.

MarcinW 01:51, 26 sty 2012 (CET)