Teksas: Różnice pomiędzy wersjami

Z ForumBridge.pl Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzył nową stronę „'''Teksas''', w literaturze "Texas Transfer", konwencja po otwarciu 1{{n}} opracowana niezaleznie przez dwu autorów: David Carter (USA) i Olne Willner (Szwecja). M...”)
 
Linia 1: Linia 1:
'''Teksas''', w literaturze "Texas Transfer", konwencja po otwarciu 1{{n}} opracowana niezaleznie przez dwu autorów: David Carter (USA) i Olne Willner (Szwecja).
+
'''Teksas''', w literaturze także "Texas Transfer", konwencja po otwarciu 1{{n}} opracowana niezależnie przez dwu autorów: David Carter (USA) i Olne Willner (Szwecja).
  
Mianowicie, po otwarciu 1{{n}} odpowiadający chcąc zalicytować dograna w starszy licytuje ją o szczebel niżej aby rozgrywającym był otwierający. I tak:
+
Po otwarciu 1{{n}} - odpowiadający chcąc zalicytować dograną w starszy licytuje ją o szczebel niżej, aby rozgrywającym był otwierający. I tak:
  
 
{| class="wikitable" style="text-align:center; width: 16em;"
 
{| class="wikitable" style="text-align:center; width: 16em;"

Wersja z 14:40, 30 wrz 2012

Teksas, w literaturze także "Texas Transfer", konwencja po otwarciu 1NT opracowana niezależnie przez dwu autorów: David Carter (USA) i Olne Willner (Szwecja).

Po otwarciu 1NT - odpowiadający chcąc zalicytować dograną w starszy licytuje ją o szczebel niżej, aby rozgrywającym był otwierający. I tak:

West East
1NT ?

4 = longer kierowy
4 = longer pikowy